Wolontariat

Kim jesteśmy:

Nasze Stowarzyszenie powstało w 1999 roku. Działamy w oparciu o filozofię Harm Reducion (ang. redukcja szkód). Traktujemy uzależnionego jako podmiot terapii, jako partnera, który sam określa swoje cele i dążenia. Redukcję szkód rozumiemy jako politykę i programy, które próbują przede wszystkim zredukować  niepomyślne, zdrowotne, socjalne i ekonomiczne konsekwencje dla osób używających narkotyków, ich rodzin i społeczeństwa, wynikające z przyjmowania przez osobę substancji zmieniających nastrój.

Kogo poszukujemy:

Ze względu na specyfikę naszej pracy poszukujemy osób pełnoletnich, najlepiej w trakcie lub po kierunkach: resocjalizacja, psychologia, pedagogika, socjologia (jednak kierunek studiów nie jest formalnym wymogiem). Nie bojących się współpracy z osobami uzależnionymi, lub w trakcie terapii, cechujących się otwartością na drugiego człowieka oraz jego zachowanie. Osób tolerancyjnych, potrafiących poszanować cudzą odmienność. Kreatywność i samodyscyplina jest mile widziana.

 

zakres obowiązków:

Najbardziej zależy nam na podjęciu długoterminowej, regularnej współpracy. Po miesięcznym okresie próbnym proponujemy podpisanie porozumienia o wolontariacie na okres minimum roku(z wyłączeniem okresu wakacyjnego lub jego uelastycznieniem). Zakres obowiązków: regularne dyżury na świetlicy drop-in, uczestniczenie w dyżurach partyworkerskich oraz aktywne uczestniczenie w życiu placówki.

Co oferujemy:

Zdobycie nowych ciekawych umiejętności przydatnych w pracy z drugim człowiekiem, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz zdobytej wiedzy, nabycie wiedzy o mechanizmach uzależnienia, zaświadczenie o odbyciu wolontariatu wraz z referencjami. Dodatkowo gwarantujemy niezapomniane wrażenia oraz miłą atmosferę.